چالش31 | کپی رایتینگ؛ هنر انتخاب از بین “بفرما”، “بنشین” و (دور از جان شما) “بتمرگ” …

  • در این که صنعت تبلیغات در کشور ما بطور کلی رو به رشد است و برآیند خروجی این حوزه هر سال از سال گذشته بهتر است شکی نیست.
  • در این که بخش زیادی از بودجه مارکتینگ مجموعه ‏ها صرف بکارگیری رسانه‏ های تبلیغاتی می شود هم شکی نیست.
  • در این که محتوای تبلیغات باید متناسب با روحیات و ویژگی‏ها و دغدغه ‏های مخاطبان طراحی شده و حداکثر میزان تاثیرگذاری برمخاطب را به همراه داشته باشد هم همینطور.
  • محتوای تبلیغات محیطی، در اغلب اوقات از دو بخش محتوای متنی و تصویری تشکیل شده اند و در اکثر قریب به اتفاق مواقع، این دو پا به پای هم در انتقال پیام تبلیغ تاثیرگذارند (چکش بصری و میخ گفتار).
  • در حوزه تولید محتوای متنی و یا با نام عمومی کپی رایتنیگ، هنر کپی رایتر، بطور خلاصه تبدیل مفهوم اصلی به ترکیب و جمله بندی مناسبی مطابق با دغدغه ‏ها، روحیات، تجربیات، انتظارات و ملاحظات بازارهای هدف منتخب و در جهت دستیابی به هدفی خاص (افزایش آگاهی از برند، دعوت به اقدام، ایجاد تجربه مصرف و کاربری بهتر و …) است و شاید بیراه نباشد اگر بگوییم در اکثر مواقع، یک پیام خاص را می توان در چند ده جمله ‏بندی مختلف ارائه کرد و در نهایت، مناسب ترین را بر اساس بازار یا بازارهای هدف منتخب و مخاطب کمپین برگزید و بکار گرفت.

⭕به عنوان یک چالش: شما در بیلبورد تصویر فوق و در معرفی اضافه شدن امکان خرید آنلاین بیمه گوشی به اپلیکیشن مورد نظر، به جای عبارت “اگه دزدیدنش غصه نخور” چه معادل یا معادل های دیگری را پیشنهاد می دهید؟

توضیح ضروری: این یادداشت صرفا به عنوان نمونه ای برای بررسی یک کیس واقعی در بازار ایران تدوین شده و به دنبال زیر سوال بردن زحمات دوستان ۷۲۴ نیست. مضافا این که هیچ ارتباط تجاری خاصی بین بنده و برند محترم ۷۲۴ برقرار نیست.

درباره من:

در کنار مجموعه ها هستم تا ضمن جلب توجه بیشترشان به رفتار بازار، رقبا و مشتریان، کمک کنم منابع ارزشمندشان را به نحو اثربخش تری در بخش بازاریابی، تبلیغات و فروش محصولات به کار بگیرند.

حمیدرضا قاضی مقدم

دانش ‏آموخته دکتری بازاریابی | دانشگاه علامهپاسخی بگذارید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/drghmcom/domains/drghm.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4558

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/drghmcom/domains/drghm.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4558